30 lat SP5ZBA 1968-1998

W rocznicę 30-lecia harcerskiej radiostacji SP5ZBA w Płocku opracował i napisał hm. Benedykt Sandomierski SQ5AZB.

 • Chronologia wydarzeń

  Na podstawie istniejących dokumentów w aktach klubu oraz przeprowadzonych rozmów z: SP5JO hm Jerzym Pułjanem, SP5HQZ hm Zbigniewem Stankiewiczem, SP5GBM Jerzym Fijołkiem - kronikarzem krótkofalarstwa w Płocku, opracował i napisał hm. Benedykt Sandomierski SQ5AZB w rocznicę "30-lecia radiostacji SP5ZBA".

 • Wspomnienia z Płocka

  Gawęda druha hm Jerzego Pułjana - SP5JO, który w 1968 r. reaktywował harcerską łączność w Płocku i zorganizował Harcerski Klub Krótkofalowców ze znakiem SP5ZBA.

  Na podstawie rozmowy przeprowadzonej 11 grudnia 1992 r. z Jurkiem Pułjanem SP5JO, opracował i napisał hm. Benedykt Sandomierski SQ5AZB w rocznicę "30-lecia harcerskiej radiostacji SP5ZBA".

 • W harcerskim klubie krótkofalowców SP5ZBA

  Gawęda druha hm Zbigniewa Stankiewicza SP5HQZ - Moja działalność krótkofalarska i harcerska.
  Na podstawie rozmowy przeprowadzonej  5 stycznia 1998 r. z hm Zbyszkiem Stankiewiczem SP5HQZ, opracował i napisał hm. Benedykt Sandomierski SO5AZB w rocznicę "30-lecia harcerskiej radiostacji SP5ZBA".

 • Płockie kluby krótkofalarskie

  Gawęda Jerzego Fijołka SP5GBM.
  Na podstawie rozmów przeprowadzonych z Jurkiem Fijołkiem SP5GBM - kronikarzem krótkofalarstwa w Płocku, opracował i napisał hm. Benedykt Sandomierski  SQ5AZB z okazji rocznicy "30-lecia harcerskiej radiostacji SP5ZBA".