Aktualności

Dodano: 07.03.2010 r.

Silent Key

 

Informuję, że odszedł z naszego grona Jan Janicki SP5GBJ.
Msza żałobna odbędzie się w dniu 8 marca 2010 roku o godz. 14:00 w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Płocku przy ul. Bielskiej.

Cześć Jego pamięci.

 

Darek SQ5AXX / SP5ZBA

 

____________________________________________________________________________________________

 

Dodano: 25.01.2009 r.

Harcerze wszystkich pokoleń, łączcie się!

 

Bojowe zadanie dla wszystkich płockich harcerzy. Powstaje książka ze wspomnieniami. Autor poszukuje starych zdjęć.
- Mam nadzieję, że wspomnienia uda mi się wydać przed 2012 r. - mówi Benedykt Sandomierski - Wtedy właśnie przypada setna rocznica harcerstwa w Płocku.

Autor działa w harcerstwie od wielu lat. Obecnie prowadzi Harcerski Klub Łączności. - Wielu ludzi, którzy tworzyli nasz ruch, już nie żyje - opowiada. - To m.in. druh harcmistrz Ryszard Ołdakowski, dzięki któremu zostałem instruktorem w Jagiellonce, chodząca encyklopedia tej szkoły i całego harcerstwa płockiego. To także Władysław Żelazowski, który zainicjował krótkofalarstwo w Płocku, za czasów jego komendantury Hufiec Płock otrzymał miano żeglarskiego. Po tych i wielu innych ludziach zostały różne opracowania i zapiski.

Wiele wspomnień znajdzie się w publikacji. Będą ilustrowane starymi, dziś już historycznymi, zdjęciami. Uratowała je harcmistrz Jolanta Wojtulanis, była komendantka hufca. O tym, jak to się stało, Benedykt Sandomierski pisze we wstępie do publikacji: "Były to stare klisze po płockim fotografie, druhu harcmistrzu Władysławie Kozłowskim. (...) trzymał te klisze w prywatnym archiwum. Po jego śmierci o mały włos nie wylądowały na śmietniku. [Jolanta Wojtulanis] Wykonała z ocalałych klisz odbitki fotograficzne".

To, co autorowi już udało się zebrać, można przeczytać i obejrzeć na stronie internetowej klubu łączności: www.sp5zba.qrz.pl. Oprócz wspomnień i historii sprzed lat, jest tam ponad 1200 różnych zdjęć.

Ale fotografie pochodzą z lat powojennych. Brakuje tych wcześniejszych, z okresu międzywojennego.

- Jeśli ktoś ma takie zdjęcia w domu i mógłby je udostępnić, niech się do mnie odezwie - apeluje Benedykt Sandomierski. I podaje swój numer telefonu: 024 263 60 04. Zdjęcia można też przynosić do redakcji "Gazety" przy ul. Królewieckiej 12e.

 

Marcin SQ5GRQ (źródło: http://plock.gazeta.pl)

 

____________________________________________________________________________________________

 

Dodano: 22.12.2008 r.

Życzenia

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2009 Roku przesyłam wszystkim krótkofalowcom i ich najbliższym w imieniu własnym i członków klubu SP5ZBA serdeczne życzenia.
Powodzenia w życiu osobistym i zawodowym, samych sukcesów.

 

Benek SQ5AZB

Strony: « Poprzednia 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 40 Następna »